mystérie obr.jpg(26 kb)
Články

Úvod - něco ke čtení
O reiki
O automatické kresbě

Kurzy a semináře

Reiki 1.stupeň
Reiki 2.stupeň
Reiki 3.stupeň
Reiki pro děti
Rainbow reiki
Reiki workshop
Alfa
Cesta do nitra
Andělský seminář
Kameny a čakry
Numerologie
Zen Shiatsu
Automatická kresba
Meditace a relaxace
Kurz pro ženy 1
Kurz pro ženy 2

Připravujeme
Kurz - Intuitivní magie
Spřátelené weby
Prodex
Svítání
Můj Chomutov
Svatka-cestovní agentura
Tiger Relax Club
Allkampf-Jitsu

Kontakt
Helena Kukrálová
mobil:+420 608 400 514
e-mail
Novinky
.............
O   r e i k i

Úvod
Reiki je přírodní jednoduchá léčitelská metoda, která umožňuje vstřebávat více životní energie a ta pak může proudit rukama od dárce reiki k příjemci. Vkládáním rukou směrujeme léčivou energii do těla příjemce. Je to jedna z nejstarších léčitelských metod a pravděpodobně je tato metoda stará jako lidstvo samo. Postupem času a vývoje se toto umění zapomínalo a znovu bylo objeveno v Tibetu.

Co je reiki?
Reiki je vesmírná neboli životadárná energie, říká se o ní, že je to láskyplná energie. Její používání je tak jednoduché, že to zvládne i malé dítě. Je to energie, kterou můžeme používat k léčení svého těla, mysli a duše, ale také k léčení ostatních živých organismů jako jsou například rostlinky a zvířátka. Reiki působí na každého člověka jinak, ale vždy působí tam, kde to příjemce potřebuje nejvíc. Reiki posiluje a harmonizuje imunitní systém. Pomáhá nám obnovit zásoby a zvýšit svou energii, a tím také pomáhá budovat zdravé tělo. Lidé , kteří se otevřou reiki a praktikují je , mohou lépe poznat sami sebe, rozšiřuje se jim vědomí, intuice i vědomí sebe sama. Cílem reiki je zásobovat tělo přídavnou energií, kterou můžeme využít k tomu, aby se samo léčilo. Reiki je bezpečné bez ohledu na to, jakou chorobu příjemce trpí.. působí na tělo, mysl i duši a dostává všechny stránky bytosti do harmonie.

Jak se používá?
Jednoduše, přikládáte ruce na místa, kde je léčivé energie zapotřebí a energie začne místo léčit neboli harmonizovat. Reiki dárce je používán jako kanál jímž proudí tato léčivá energie. V důsledku toho není z dárce stažena ani čerpána žádná osobní energie, nýbrž je naopak současně nabíjen a posilován reiki. Pomáhá v léčení všeho druhu a ulevuje velmi rychle od bolestí a akutních symptomů.

Výhody reiki
Jak jste si už přečetli, tak reiki se přenáší rukama a ty máme stále sebou a ať budete kdekoliv reiki bude s vámi. Je to práce s energií, kterou můžete využít i v jiných esoterických naukách a technikách. Tato metoda je naprosto bezpečná. Reiki nám poskytuje určitou ochranu a průběžně nás dobíjí a pročišťuje.

Jak se to naučit?
Schopnost přenášet léčivou energii se získává prostřednictvím vyladění při zvláštním zasvěcovacím obřadu, který se nazývá iniciace. Zasvěcovací obřad provádí vyškolený mistr reiki učitel, který vyladí váš energetický systém (čakrový systém), kanál pro příjem reiki. Tyto obřady se většinou provádějí na kurzech reiki.

Co je to kurz reiki?
Je to většinou normální kurz, kde se sejdou lidé, kteří se chtějí něco naučit. Kurz reiki vede mistr reiki - učitel je to nejvyšší titul v reiki a získá ho ten kdo absolvoval učitelský stupeň reiki. To, že někdo má titul mistr reiki neznamená, že je duchovní mistr je to opravdu jen titul v tomto systému.

Co se naučíte na takovém kurzu?
Co je reiki, jak se s ní dá pracovat, jak se přikládají ruce a základní pozice rukou, něco o historii reiki, k čemu všemu ji můžete použít, projdete zasvěcením (naladění vašeho energetického systému na příjem energie reiki), naučíte se techniky reiki a dostanete osvědčení o absolvování kurzu.

Co je zasvěcení (iniciace)?
Je to proces, kde vám mistr - učitel naladí vaše energetická centra, abyste mohli pracovat s léčivou energii reiki a většinou se tento proces děje v lehké meditaci. Tento proces je nevratný schopnost používat reiki máte navždy je to něco co vám nikdo nevezme, ale je na vás zda budete reiki používat nebo ne. To že máte reiki neznamená, že máte povinnost reiki používat. Každý mistr má svojí metodu, jak toto zasvěcení provádí.

Jak si vybrat kurz a učitele?
V dnešní době je velká nabídka kurzů reiki, takže máte možnost výběru. Doporučuji, pokud se rozhodujete navštívit kurz reiki ,dopřejte si dostatek času na výběr reiki učitele. Pokud máte možnost snažte se nějakým způsobem zkontaktovat s pár reiki učiteli. Navštívit přednášku, podívat se na kurz a někdy stačí i hlas v telefonu. Myslím si, že každý vyškolený mistr reiki učitel provede iniciaci dobře, protože vlastní naladění provádí reiki sama a on je jen prostředníkem. Ale ne každý mistr reiki je dobrým učitelem a ne každý učitel je dobrým mistrem reiki.

Kdo se může kurzu zúčastnit?
Téměř každý, kdo se chce reiki naučit. I děti, které dokážou chvilku posedět. Já osobně dělám kurzy pro děti tak od pěti let. I pro těhotné ženy není kurz nijak náročný. Už jsme také měli pár těhulek na kurzu a bylo to pro nás všechny velice příjemné.

Stupně reiki
Jsou průměrně čtyři i v tomto má učitel celkem volnou ruku.
1.stupeň - zde proběhne prví zasvěcení a získáte schopnost reiki předávat přikládáním rukou, je to základ a s tím můžete vystačit po celý život.
2.stupeň - proběhne další zasvěcení a to vám přenos energie zesílí a umožní vám přenos energie na dálku mimo čas a prostor a k tomu vám budou předány symboly reiki. Co se týká symbolů je pět základních tradičních symbolů. První tři obdržíte na druhém stupni, čtvrtý symbol na třetím tyto symboly se používají k léčení a poslední pátý symbol obdržíte na stupni učitelském a ten se používá jen pří zasvěcování, ale zase každý mistr má právo si vytvořit své vlastní symboly a tak někteří přebírají symboly od jiných mistrů, jiných učení nebo je sami vytvářejí a takové symboly se většinou označují jako netradiční. Já osobně jsem spokojená s těmi základními.
3.stupeň je mistrovský a také projdete iniciací a naučíte se efektivněji s reiki pracovat, ale ještě nemáte právo vyučovat .
4.stupeň je učitelský a získáváte titul mistra učitele. Mezi jednotlivými stupni mohou být i mezistupně záleží na učiteli.

Systémy reiki
Poslední dobou se u nás objevily různé směry reiki, většinou je to reiki a něco k tomu. Je to vývoj, kterému se zatím úspěšně vyhýbám. Je to něco nového, jiného někteří tvrdí, že to jejich je silnější a účinnější než tradiční reiki i to může být pravda. Přesto to ve mně v některých případech vzbuzuje nedůvěru říkám si, že přeci nejde o to mám něco "lepšího", ale o to jak tím mohu pomoci sobě a ostatním. A na to mi tradiční reiki stačí. Je to jen práce s energií a sama si určím jakou formou ji využiji.

Příklady použití reiki
Samozřejmě na lidi . Některé nemoci se reiki léčí velice dobře. Například cysty, myomy, zlomeniny se hojí rychleji, popáleniny, záněty. Reiki je velice dobré jako doplňková léčba při klasické léčbě rakoviny pacient lépe snáší chemoterapii a další léčbu. Reiki pomáhá i v případě kdy člověk umírá. Reiki energie je energie lásky a když jste obklopeni láskou už po ničem jiném netoužíte a tak člověk může v pokoji a klidu odejít. Akorát na zuby moc nezabírá, to asi fakt musíme k zubaři a samozřejmě pokud se jedná o něco vážného vždycky doporučte příjemci reiki, aby se nechal vyšetřit od lékaře.
Na rostlinky - pokud máme doma nějakou květinku, které se moc nedaří přiložíme ruce na květináč a působíme několik minut a opakujeme několikrát denně. Nebo můžeme ruce přikládat přímo na rostlinku, pozor na kaktusy :-) Na rostlinky na zahrádce můžeme působit na dálku (2.stupeň) pokud budete působit pravidelně nemusíte používat tolik hnojiv a prostředků proti škůdcům.
Na zvířátka - zvířátka jsou vděční příjemci reiki. Zvířátka nemusí být nemocná a přesto jim reiki dělá moc dobře. Přikládáme na zvířátko ruce pokud to jde nebo 2.stupněm na dálku. Můžeme působit i na rybičky v akváriu tak že dáme ruce na sklo. Zvířátka ví kdy mají dost, tak si nemusíte dělat starosti s tím jak dlouho působit. Jestli už máte nějaké zkušenosti s reiki tak víte, že touto energií se nedá předávkovat.
Potraviny - můžete si ošetřovat potraviny a tím se mění jejich výživová hodnota v potravinách zůstane jen to co vám bude prospívat. Já osobně reiki na hotové potraviny nepoužívám asi bych pak nedělala nic jiného, ale když dělám například kynuté těsto ruce na chvilku přiložím a pak kyne jako divý. Když čekám nějakou návštěvu a připravuji nějaké jídlo tak reiki použiji, aby se dílo zdařilo a bylo obzvlášť chutné.
Nápoje - zkoušeli jste působit na vodu? Já ano a velmi mě překvapilo, že voda měla jinou chuť. Kamarádky upravovaly na dovolené víno, něco slavily a koupily víno, které nebylo moc dobré a po působení reiki se chuť a kvalita vína změnila. Tak část dovolené strávili pitím dobrého reikivína.
Situace - s použitím technik druhého stupně se dá leccos očistit, například naše minulost. Jelikož většinou vytvářím pro své žáky (účastníky kurzu) nové techniky, tak aby se hodily do našich podmínek, lehce naučitelné a jednoduché musím si je sama vyzkoušet a projít jejich účinky. Technika očista minulosti (2.stupeň) byla velice zajímavou zkušeností jak energie fungují. To že si nějakou technikou očistíme nějakou situaci, minulost, karmu neznamená že tím naše snažení končí naopak teď se to teprve dává do pohybu. Je to spíš jako spouštěč s názvem : Teď jsem připraven nastolit rovnováhu. .
Například v minulosti jste se s někým nepohodli a provedete techniku na očištění minulosti, a za pár dní nebo týdnů se stou osobou setkáte a budete mít možnost problém urovnat, ale záleží na vás jak se rozhodnete nikdo a nic vás k tomu nebude nutit jen dostanete možnost vyrovnání. Tato technika je dost náročná, ale stojí to zato. Nevyčistí se úplně vše, ale většina problémů ano a zase se dostanete o kousek dál na své cestě.

Závěrem
Tady máte pár střípků o reiki. Pokud máte nějaké zkušenosti s reiki napište, váš článek se může objevit na těchto stránkách.
Uvědomte si prosím reiki vám může hodně pomoci, ale někde se ten problém, který chcete pomocí reiki vyléčit vzal. Dokud nevyřešíte problém, příčinu nemoci, problém se za čas vrátí a třeba v jiné podobě. Reiki nám dává čas problém vyřešit a také může ukázat kde je příčina. Nikdo za vás nic neudělá a buďte rádi, vždyť byste přišli o cenné zkušenosti pro které jste sem přišli. Takže nenechte si od nikoho vzít možnost růstu nabídky jako : zbavím vás vaší "špatné" karmy, atd. raději přehlédněte. Je spoustu kurzů a lidí, kteří vám mohou pomoci vaše problémy řešit a s jejich pomocí najdete toho pověstného zakopaného psa, který neustále vyvolává stejné problémy ve vašem životě.
Pomoc je všude kolem vás a co se říká : Člověče pomož si sám a bude ti pomoženo.

Galerie
Obrázky
Fotografie

Poradna H & H
Poradenství v oblasti zdraví, duchovního a osobního rozvoje
Pro potěchu duše
Anděl
Děvčátko
Závoj
Zrození
Střípky pro radost
Odkazy
www.osud.cz
www.ritual.cz
www.dusecz.com
www.magick.cz
www.esoterika.cz
www.relaxia.cz
www.pramenyzdravi.cz
www.vestirna.com
www.spirala.cz
Akce
Termíny akcí-úvodní strana